Maddy Moss Hill Race
16th July 2008
Pos No. Name Club Cat Time
1 4 Grant Stewart Edinburgh AC M 0:49:27
2 5 Alasdair Anthony Ochil HR M 0:49:27
3 16 Murray Strain HBT M 0:51:32
4 89 Douglas Tullie Edinburgh Uni H&H M 0:52:47
5 34 Kenny Richmond Bellahouston RR M 0:53:29
6 54 Graeme Campbell Highland Hill Runners M 0:53:30
7 10 Steven Fallon Carnethy M40 0:54:17
8 59 Des Crowe Shettleston M40 0:54:25
9 55 David Riach Westerlands M40 0:54:40
10 62 Dave Eiser Knavesmire Harriers M 0:55:23
11 50 Crawford Spence Westerlands M 0:55:26
12 264 Colin Glencorse Strathearn Harriers M 0:57:34
13 277 Cameron Burt Carnethy M 0:57:39
14 41 Chris Upson Westerlands M40 0:57:43
15 72 Martin Dean Forth Valley Orienteers M50 0:57:43
16 90 Andrew Tullie Edinburgh Uni H&H M 0:58:23
17 7 Ewan Jack Ochil HR M 0:58:27
18 88 John Tullie Teviotdale M50 0:59:04
19 18 Elke Schmidt Bellahouston RR F 0:59:22
20 79 Damien Theaker Helensburgh AAC M40 0:59:27
21 33 Bruce Smith Carnethy M40 0:59:33
22 271 Kyle Heron Forth Valley Orienteers M 0:59:38
23 23 Craig Love Dundee Hawkhill M40 0:59:40
24 272 Sandy Bennet Carnegie Harriers M40 0:59:43
25 47 Donald Mackenzie Lomond HR M 0:59:44
26 44 Roy Paterson Kinross RR M40 0:59:51
27 64 Craig Brown Ochil HR M40 1:00:20
28 279 Brad Connor Ochil HR M 1:00:27
29 53 Simon Triger Westerlands M 1:00:51
30 8 David Murray Ochil HR M40 1:01:23
31 49 Gordon Pryde Lomond HR M50 1:01:26
32 51 Owen O'Neill Westerlands M 1:01:36
33 20 Euan Mackay Ochil HR M40 1:01:48
34 67 M Hulme Corstorphine M50 1:01:58
35 94 Steven King Carnegie Harriers M 1:01:59
36 262 Laurie Anderson Fife AC M40 1:02:07
37 78 Paul Browne Unattached M 1:02:10
38 45 Daryl Philip HBT M 1:02:12
39 261 David Rogers Westerlands M40 1:02:18
40 278 Steven Clelland Shettleston M 1:02:21
41 19 Paul Manson HBT M 1:02:23
42 275 Steffen Gorgas Westerlands M 1:02:33
43 52 Will Hensman Central AC M 1:02:35
44 12 Rob Wilson Penicuik M 1:02:39
45 76 Alastair Robertson Lothian M 1:03:15
46 27 Scott McKendrick Westerlands M 1:03:30
47 83 Andy Birnie Bellahouston RR M40 1:03:39
48 14 Derek Paton Carnethy M 1:03:46
49 267 Russel Stout Carnethy M 1:03:49
50 24 Ian Mills Anster Haddies M40 1:04:00
51 9 Nigel Fowler Fife AC M 1:04:07
52 274 Peter Hubbard Corstorphine M 1:04:16
53 85 Andy Johns Kinross RR M 1:04:20
54 95 Kenny Macdonald Carnegie Harriers M40 1:04:27
55 6 David Duncan Ochil HR M50 1:04:37
56 77 Richard Bush Carnethy M40 1:04:41
57 2 Ron Mccraw Ochil HR M40 1:04:43
58 42 Ellen Homewood Westerlands F 1:04:45
59 73 Hazel Dean Central AC F40 1:04:48
60 21 Dave Mitchell Dundee Hawkhill M40 1:04:56
61 65 Tim Norwood Corstorphine M 1:05:03
62 81 Nick Weir Carnegie Harriers M 1:05:06
63 82 Emma Birnie Bellahouston RR F 1:05:21
64 280 Stephen Crawford Kinross RR M40 1:05:37
65 285 P Bartlett Interlopers M40 1:05:50
66 25 Daniel Clark Fife AC M 1:05:51
67 56 Stewart Reid Tayside Orienteers M40 1:06:09
68 283 Brian Mears Lomond HR M40 1:06:11
69 75 Matt Richardson Lothian M40 1:06:21
70 38 Jon Cross Forth Valley Orienteers M40 1:07:10
71 39 Kate Mckinnon Carnegie Harriers F 1:07:31
72 61 Alayne Finlay Knavesmire Harriers F 1:07:36
73 43 Jason Kaushal Westerlands M40 1:07:59
74 60 Tom Bowie Fife AC M60 1:09:01
75 281 Jason Inman Forth Valley Orienteers M 1:09:05
76 69 Ross Mcinroy Helensburgh AAC M50 1:09:07
77 40 Pat Fitzpatrick Ochil HR M50 1:09:08
78 48 Stephen Pearson Edinburgh Uni H&H M 1:09:08
79 269 Malcolm Smith Ochil HR M50 1:09:21
80 86 Colin Reynolds Carnegie Harriers M 1:09:38
81 289 David Frame Tayside Orienteers M50 1:09:41
82 286 Mike Cudahy Unattached M 1:09:44
83 291 Gareth Gibb Unattached M40 1:10:01
84 263 Derek Jablonski Lomond HR M50 1:10:01
85 288 Hamilton Semple Westerlands M50 1:10:10
86 97 Andrew Sim Carnegie Harriers M 1:10:39
87 74 Gordon Morrison Strathearn Harriers M50 1:10:46
88 266 Alan Graham Lomond HR M50 1:11:13
89 268 Jamie Brown Unattached M 1:11:48
90 76 ??     1:12:02
91 26 Jo Schreiber Pudsey & Bramley F40 1:12:08
92 46 David Drewette Ochil HR M40 1:12:33
93 260 Aidan Grisewood ?? Unattached M 1:12:41
94 17 Rose Nicholson Edinburgh Uni H&H F 1:13:53
95 87 Paul Hutton Carnegie Harriers M 1:14:05
96 84 Alison West Carnegie Harriers F50 1:14:08
97 259 Neill Mitchell Unattached M40 1:14:34
98 80 Matt Browne Ochil HR M 1:14:39
99 63 Graeme Robb Kinross RR M40 1:14:48
100 22 Richard Gatehouse Lomond HR M50 1:14:51
101 99 Allan Macauley Carnegie Harriers M50 1:14:55
102 93 Judith Dobson Kinross RR F50 1:14:57
103 28 John Mckendrick Unattached M 1:14:59
104 265 Stuart Burns Westerlands M 1:15:43
105 30 John Milligan Bellahouston RR M 1:16:07
106 70 Campbell Reid Carnegie Harriers M 1:16:33
107 58 Andrew Macgillivary Bridport Runners M 1:16:47
108 71 James Bussey Unattached M40 1:17:28
109 3 Susan Lindsay Ochil HR F40 1:17:42
110 284 Neil Campbell Carnegie Harriers M40 1:17:48
111 270 Rosalind Hussey Edinburgh Uni OC F 1:17:57
112 287 Angus Beyts Forfar M50 1:17:58
113 96 James Small Carnegie Harriers M40 1:18:25
114 29 Jackie Mcguire Bellahouston RR F 1:18:33
115 36 Peter Walker Carnethy M40 1:18:39
116 68 Paul Davies Carnegie Harriers M40 1:18:46
117 37 Charlotte Fortune Unattached F 1:18:59
118 35 Peter Brown Beacon Runners M 1:19:09
119 292 Christine Caldwell Unattached F 1:20:23
120 32 John Sandbach Bellahouston RR M40 1:21:25
121 15 Ian McManus Irvine AC M60 1:21:32
122 57 Jane Anderson Unattached F 1:22:19
123 66 Richard Brown Carnethy M40 1:22:19
124 1 Alex King Ochil HR M40 1:23:03
125 13 William Nairns Ochil HR M 1:23:39
126 11 Susie Maxwell Penicuik F 1:23:41
127 276 Stephanie Mackie Glasgow Uni H&H F 1:23:53
128 31 Nicola Milligan Bellahouston RR F 1:28:41
129 290 Dick Wall HBT M50 1:30:09
130 273 Lisa Macdermid Highland Hill Runners F50 1:31:52
131 282 Robert Thornton Fife AC M50 1:34:09
132 92 Sandy MacCalman Kinross RR M60 1:35:23
133 98 Morna Fleming Carnegie Harriers F50 1:39:07
134 91 Max McFarlane Kilbarchan M50 1:43:41