Ben Nevis Race
6th September 2008
Pos Name Club Cat Time
1 Agustí Roc FSA    M 01:29:12
2 Rob Jebb Bingley Harriers   M 01:29:25
3 Tofol Castanyer FSA    M 01:32:26
4 Ricky Lightfoot Ellenborough AC   M 01:32:44
5 Jessed Hernàndez FSA    M 01:33:45
6 Simon Booth Borrowdale Fell Runners  M 01:34:45
7 Jokin Lizeaga FSA    M 01:36:06
8 Fulvio Dapit FSA    M 01:36:43
9 Fernando Etxegarai FSA    M 01:37:16
10 David Rodgers Lochaber Athletic Club  M 01:37:22
11 Ferraan Texido' FSA    M 01:37:33
12 Felipe Larrazabal FSA    M 01:39:33
13 Marc Solà FSA    M 01:39:59
14 Thomas Owens Mercia Fell Runners  M 01:40:33
15 Adam Breaks Calder Valley Fell  M 01:41:00
16 Xavier Texido' FSA    M 01:42:12
17 David Lopez FSA    M 01:42:30
18 Robin Lawrence Bingley Harriers   M 01:42:53
19 Manuel Gorman Westerlands CCC   M 01:43:50
20 Stephen Swarbrick Bowland Fell Runners  M 01:45:38
21 Ian Ridgway Rhedwyr Eryri Harriers  M 01:45:47
22 Steven Fallon Carnethy Hill Runners  M 01:46:32
23 Andrew Wrench Todmorden Harriers   M 01:46:36
24 Jonathan Wright Todmorden Harriers   M 01:46:47
25 Alan Smith Deeside Runners   M 01:46:58
26 Angela Mudge Carnethy Hill Runners  F 01:47:12
27 Adam Ward Carnethy Hill Runners  M 01:48:12
28 Tom Smith Lochaber Athletic Club  M 01:48:25
29 Bob Wiseman Ochil Hill Runners  M 01:48:29
30 Peter Kennedy Lochaber Athletic Club  M 01:48:32
31 Paul Mitchell Bingley Harriers   M 01:48:41
32 Bruce Elsworth Wharfedale Harriers   M 01:49:23
33 Matthew Roberts Rhedwyr Eryri Harriers  M 01:49:25
34 Gary Bailey Mourne Runners   M 01:50:01
35 Bruce Poll Lochaber Athletic Club  M 01:50:46
36 Donald Paterson Lochaber Athletic Club  M 01:50:57
37 Peter Ward Lochaber Athletic Club  M 01:50:58
38 Julian Rank Holmfirth Harriers AC  M 01:51:08
39 Mark McGoldrick Wharfedale Harriers   M 01:51:42
40 James Senior Bingley Harriers   M 01:51:52
41 George Cairns Lochaber Athletic Club  M 01:52:02
42 Andrew Orr Clayton Le Moors  M 01:52:20
43 Andy Nicoll Bingley Harriers   M 01:52:26
44 David Scott Ochil Hill Runners  M 01:52:29
45 Bruce Smith Carnethy Hill Runners  M 01:52:32
46 Chris Upson Westerlands CCC   M 01:52:35
47 David Ward Borrowdale Fell Runners  M 01:52:47
48 Christopher Newman Wharfedale Harriers   M 01:52:52
49 Jonny Steede Ballymena Runners   M 01:52:53
50 Paul Crabtree Keighley & Craven  M 01:52:55
51 Ross Bannerman Highland Hill Runners  M 01:53:04
52 Michael Cunningham Borrowdale Fell Runners  M 01:53:12
53 Niall MacBeath Lochaber Athletic Club  M 01:53:14
54 Stéphanie Jimenez FSA    F 01:53:31
55 Jackie Winn Cumberland Fell Runners  M 01:53:44
56 Craig Mitchell Lochaber Athletic Club  M 01:53:50
57 Paul MacLean Lochaber Athletic Club  M 01:54:06
58 Luis Alonso Marcos FSA    M 01:54:16
59 Sam Watson Wharfedale Harriers   M 01:54:37
60 John Hepburn Lochaber Athletic Club  M 01:54:42
61 Jamie Robinson Bingley Harriers   M 01:54:53
62 Andy Beaty Cumberland Fell Runners  M 01:55:01
63 Graham Munro Lochaber Athletic Club  M 01:55:20
64 Steve Turland Ilkley Harriers   M 01:55:24
65 Peter Brittleton Helm Hill Runners  M 01:55:31
66 Richard Shaw Lochaber Athletic Club  M 01:55:54
67 Darren Holloway Pennine    M 01:56:00
68 Dawn Scott Lochaber Athletic Club  F 01:56:11
69 Martin Laing Fife AC   M 01:56:17
70 Brian Stevenson Pudsey & Bramley  M 01:56:30
71 Andrew Fleet Calder Valley Fell  M 01:56:40
72 Paul Shackleton Clayton Le Moors  M 01:56:51
73 Cameron Burt Carnethy Hill Runners  M 01:56:56
74 Dave Walker Clayton Le Moors  M 01:57:01
75 Jack Holt Clayton Le Moors  M 01:57:03
76 Peter Buchanan Portobello RC   M 01:57:04
77 John Dryden Settle Harriers   M 01:57:04
78 Graham Kelly Westerlands CCC   M 01:57:12
79 Steven Bamber Preston Harriers   M 01:57:17
80 Craig Brown Ochil Hill Runners  M 01:57:21
81 Richard Cowan Newcastle AC   M 01:57:25
82 Craig Love Dundee Hawkhill Harriers  M 01:57:26
83 David Murray Ochil Hill Runners  M 01:57:28
84 Sarah Kleeman Rhedwyr Eryri Harriers  F 01:57:29
85 Stephen Whitaker Clayton Le Moors  M 01:57:32
86 John Stewart Lochaber Athletic Club  M 01:57:38
87 John Boyle Cumberland Fell Runners  M 01:58:02
88 Keith Blackhall Lochaber Athletic Club  M 01:58:02
89 David White JW Kilmarnock Harriers  M 01:58:12
90 Alistair Kennedy Lochaber Athletic Club  M 01:58:18
91 Graham Brooks Lochaber Athletic Club  M 01:58:43
92 Andrew Preedy Rossendale Harriers   M 01:58:57
93 Tim Oakes Viking    M 01:59:01
94 Andrew Horsfall Todmorden Harriers   M 01:59:16
95 Mick Berry Keighley & Craven  M 01:59:43
96 Lucas Payne Wharfedale Harriers   M 01:59:45
97 Gordon Pryde Lomond Hill Runners  M 02:00:03
98 Colin Glencorse Strathearn Harriers   M 02:00:12
99 Matt Winn-Smith Cambridge Harriers   M 02:00:19
100 Jon Robinson Goyt Valley Striders  M 02:00:35
101 Don Reid Westerlands CCC   M 02:00:47
102 Mark Alexander Ballymena Runners   M 02:00:55
103 Natalie White Bingley Harriers   F 02:01:01
104 Stuart Hunn Skipton AC   M 02:01:12
105 Noel Craine Rhedwyr Eryri Harriers  M 02:01:21
106 Neil Hardiman Clayton Le Moors  M 02:01:40
107 Alison Raw Bingley Harriers   F 02:01:57
108 Laurie Anderson Fife AC   M 02:02:02
109 Niall Clark Lochaber Athletic Club  M 02:02:18
110 Gary MacDonald Lochaber Athletic Club  M 02:02:18
111 Andrew McFarlane Clayton Le Moors  M 02:02:58
112 Andrew Craig Lochaber Athletic Club  M 02:03:09
113 Kieran Carr Clayton Le Moors  M 02:03:11
114 Jon Gay Lochaber Athletic Club  M 02:03:24
115 Andrew MacLeod Lochaber Athletic Club  M 02:03:24
116 Mark Nutter Clayton Le Moors  M 02:03:28
117 Martin Brady Clayton Le Moors  M 02:03:42
118 William Boa Lochaber Athletic Club  M 02:03:47
119 Angus McLeod Highland Hill Runners  M 02:04:49
120 Ian Greenwood Clayton Le Moors  M 02:05:05
121 Paul Hindle Keighley & Craven  M 02:05:07
122 William Garner Preston Harriers   M 02:05:14
123 Kevin Delaney Skye & Lochalsh AC M 02:05:23
124 James Harrison Wharfedale Harriers   M 02:05:28
125 Frank Popham Fife AC   M 02:05:31
126 Adrian Walker Royal Navy AC  M 02:05:35
127 Steffen Gorgas Westerlands CCC   M 02:05:59
128 Damian Forster Lochaber Athletic Club  M 02:06:04
129 Jon Sharples Clayton Le Moors  M 02:06:07
130 Sean Clare Clayton Le Moors  M 02:06:12
131 Kate Beaty Cumberland Fell Runners  F 02:06:19
132 Andrew Shaw Holmfirth Harriers AC  M 02:06:22
133 Andy Butler Pennine    M 02:06:31
134 Patrick Bradley Newcastle AC   M 02:06:33
135 Stewart Wilson Inverness Harriers   M 02:06:36
136 Richard Lonnen Highland Hill Runners  M 02:06:37
137 Richard Lang Cosmic HB   M 02:06:52
138 John Murfin Settle Harriers   M 02:07:05
139 James Stalker BNRA    M 02:07:07
140 Martin Farrar Skyrac    M 02:07:11
141 Neil Worswick Clayton Le Moors  M 02:07:17
142 Andrea Roberts Rhedwyr Eryri Harriers  F 02:07:24
143 Andrew Lee Rossendale Harriers   M 02:07:39
144 Tosh Brannan Lothian Running Club  M 02:07:59
145 David Atkinson Northumberland Fell   M 02:07:59
146 Barry Wells Newcastle AC   M 02:08:01
147 Matthew Wardner Lochaber Athletic Club  M 02:08:15
148 Derek Paton Carnethy Hill Runners  M 02:08:21
149 John Duff Northumberland Fell   M 02:08:31
150 Peter Duggan Lochaber Athletic Club  M 02:08:35
151 Richard Bellaries Clayton Le Moors  M 02:08:38
152 Mark Shaw Lochaber Athletic Club  M 02:08:41
153 Richard Ballantine Keighley & Craven  M 02:08:47
154 Brian McBurney Newcastle AC   M 02:08:50
155 Phil Mestecky Strathearn Harriers   M 02:08:52
156 Frank Gioia Portobello RC   M 02:09:00
157 Wayne Jackson Ellenborough AC   M 02:09:15
158 David Munro Lochaber Athletic Club  M 02:09:17
159 David Orr Lochaber Athletic Club  M 02:09:19
160 Colin Russell Aberdeen AAC   M 02:09:32
161 David Ewart B.A.R.F.    M 02:09:48
162 Nick Ray Ellenborough AC   M 02:09:51
163 Graham McAra Cheshire Hill Racers  M 02:09:57
164 Martin Terry Clayton Le Moors  M 02:10:02
165 Brendan O'Boyle Ballymena Runners   M 02:10:07
166 Jonathan Appleby Highland Hill Runners  M 02:10:18
167 Jim McCormick North Belfast Harriers  M 02:10:20
168 Amanda Blackhall Lochaber Athletic Club  F 02:10:28
169 Jeffrey Pickup Clayton Le Moors  M 02:10:32
170 Peter Thompson Clayton Le Moors  M 02:11:05
171 Paul Tuson Helm Hill Runners  M 02:11:08
172 Richard Horsfield Dark Peak Fell Runners M 02:11:15
173 Tim Clegg Keighley & Craven  M 02:11:28
174 Padraig Muldoon Armagh AC   M 02:11:31
175 Graham Strachan Metro Aberdeen   M 02:11:42
176 Sara Byrne Lochaber Athletic Club  F 02:12:03
177 Andrew Dugdale Clayton Le Moors  M 02:12:05
178 Mark Whitelaw Annan & District  M 02:12:29
179 David Bell Mourne Runners   M 02:12:33
180 Gareth Kelly Newcastle AC   M 02:12:36
181 Russell Cannon Helm Hill Runners  M 02:12:53
182 Neville Boler FRA    M 02:13:11
183 Roger Irving Annan & District  M 02:13:24
184 Brett Weeden Keighley & Craven  M 02:13:27
185 P Smithson Keighley & Craven  M 02:13:32
186 Michael McLoughlin Preston Harriers   M 02:13:33
187 Richard Scottney Pennine    M 02:13:35
188 Graham MacNab Lochaber Athletic Club  M 02:13:41
189 Russell Beresford Dark Peak Fell Runners M 02:13:44
190 Joe Beagrie Lochaber Athletic Club  M 02:13:49
191 Sean O'Sullivan Cosmic HB   M 02:13:55
192 Christopher Hindmoor Ellenborough AC   M 02:14:00
193 Colin Denny Lochaber Athletic Club  M 02:14:22
194 James McKee Mourne Runners   M 02:14:43
195 Michael Toms Clayton Le Moors  M 02:14:48
196 Gus French Pennine    M 02:15:00
197 John Preston Todmorden Harriers   M 02:15:03
198 Ronnie Turner Lochaber Athletic Club  M 02:15:05
199 Richard Hanna Mourne Runners   M 02:15:14
200 Ruth MacKenzie Deeside Runners   F 02:15:23
201 Murdo Macleod Westerlands CCC   M 02:15:27
202 Andrew Firth Clayton Le Moors  M 02:15:40
203 Ian Connell Clayton Le Moors  M 02:15:43
204 Nigel Rowlands Clwydian Range Runners  M 02:15:47
205 Dan Watson Annan & District  M 02:16:18
206 Roger Taylor Preston Harriers   M 02:16:28
207 Mark Kendall Newcastle AC   M 02:16:35
208 Ian Lockington B.A.R.F.    M 02:16:40
209 Michael Barton Mourne Runners   M 02:16:46
210 Ken Rumgay Lochaber Athletic Club  M 02:16:48
211 Paul Kent Cambridge Harriers   M 02:16:50
212 Mark Whitaker Keighley & Craven  M 02:16:58
213 Paul Appleby Northumberland Fell   M 02:17:03
214 John Egan Bingley Harriers   M 02:17:06
215 Stephen Bury Clayton Le Moors  M 02:17:09
216 Gary Davidson Lochaber Athletic Club  M 02:17:09
217 Jason Shevlin Armagh AC   M 02:17:11
218 Kenny Leinster Lomond Hill Runners  M 02:17:13
219 Michael Bell Lochaber Athletic Club  M 02:17:17
220 Scott Nolan Lochaber Athletic Club  M 02:17:25
221 Julie Corner Lochaber Athletic Club  F 02:17:28
222 Christopher Green FRA    M 02:17:31
223 Colin McAndrew Lochaber Athletic Club  M 02:17:35
224 Geoff Smith Clayton Le Moors  M 02:17:38
225 Ellen Homewood Westerlands CCC   F 02:17:38
226 Alex Brett Highland Hill Runners  M 02:17:46
227 Phil Hodgson Todmorden Harriers   M 02:17:59
228 Derek Jablonski Lomond Hill Runners  M 02:18:09
229 Jock MacGillivray Lochaber Athletic Club  M 02:18:26
230 Iain MacDonald Highland Hill Runners  M 02:18:47
231 Robert Mitchell Clayton Le Moors  M 02:18:55
232 Iain Henderson Lochaber Athletic Club  M 02:18:58
233 Nicola Forster Lochaber Athletic Club  F 02:19:00
234 N Dewhurst Clayton Le Moors  M 02:19:23
235 Paul Hainsworth Northumberland Fell   M 02:19:31
236 Gareth Pemberton Calder Valley Fell  M 02:19:42
237 Tom Scott Fife AC   M 02:19:47
238 Ronald Rees Pennine    M 02:19:54
239 Andrew Hearle Mercia Fell Runners  M 02:20:08
240 Gary Shaw Clayton Le Moors  M 02:20:37
241 David MacDonald Lochaber Athletic Club  M 02:20:42
242 David Bell Lothian Running Club  M 02:20:42
243 Peter Buchanan Ochil Hill Runners  M 02:21:06
244 Stephen Ball Accrington Road Runners  M 02:21:33
245 Jacques Penderis Westerlands CCC   M 02:21:54
246 Ronald Milne Forfar Road Runners  M 02:22:06
247 Bryan Whittingham Fife AC   M 02:22:11
248 Angus Bowman Beacon Runners   M 02:22:20
249 Dugald McCallum Clayton Le Moors  M 02:22:30
250 Cameron Scott Carnethy Hill Runners  M 02:22:39
251 Peter Ferris Cumberland Fell Runners  M 02:22:40
252 Mick Tomlinson Clayton Le Moors  M 02:22:49
253 Tanya Pacheco FSA    F 02:23:06
254 Phillip Hargreaves Skipton AC   M 02:23:10
255 Mark Graham Cumberland Fell Runners  M 02:23:12
256 Paul Duffy Newcastle AC   M 02:23:18
257 Stewart Barrie HBT    M 02:23:20
258 Kean Rowlands Clwydian Range Runners  M 02:23:24
259 Alan Heaton Bowland Fell Runners  M 02:23:29
260 Louise Wilkinson Northumberland Fell   F 02:23:32
261 Sarah Laing Portobello RC   F 02:23:59
262 Dirk Verbiest Keith & District AC M 02:24:07
263 Richard Leonard Todmorden Harriers   M 02:24:10
264 Nigel Sanderson Dark Peak Fell Runners M 02:24:27
265 Bob Hughes Ochil Hill Runners  M 02:24:31
266 Anita Hamilton Cosmic HB   F 02:24:34
267 Sandra Rowlands Clwydian Range Runners  F 02:24:36
268 Raymond Murdoch Lochaber Athletic Club  M 02:24:38
269 Kevin Rogan Wharfedale Harriers   M 02:24:44
270 Stuart Aikman Lonsdale Fell Runners  M 02:24:54
271 Peter Henry Deeside Runners   M 02:25:28
272 David Nield Clayton Le Moors  M 02:25:29
273 Mark Taylor Clayton Le Moors  M 02:25:32
274 Paul Johnston Ellenborough AC   M 02:25:37
275 David Bate Clayton Le Moors  M 02:25:44
276 Jane Smith Todmorden Harriers   F 02:25:48
277 Cormac Muldoon Armagh AC   M 02:26:11
278 Henry Methold Lochaber Athletic Club  M 02:26:20
279 Bob Allison Fife AC   M 02:26:35
280 Alison Thomas Rhedwyr Eryri Harriers  F 02:26:44
281 Edward Daynes Lochaber Athletic Club  M 02:26:48
282 Chloe Paterson Lochaber Athletic Club  F 02:26:52
283 Andrew Sinclair Macclesfield Harriers   M 02:26:58
284 Stephen White Clayton Le Moors  M 02:26:59
285 Kate Rogan Wharfedale Harriers   F 02:27:33
286 Gregor Heron Carnethy Hill Runners  M 02:27:41
287 Neil Turner Skye & Lochalsh AC M 02:28:30
288 Michael Smith Bingley Harriers   M 02:28:49
289 Barbara Savage Accrington Road Runners  F 02:29:04
290 Gary Balmer Clayton Le Moors  M 02:29:35
291 Brian Kirkdale Hastings Runners   M 02:29:47
292 Alan Graham Lomond Hill Runners  M 02:29:59
293 John MacEwan Ochil Hill Runners  M 02:30:17
294 James Stewart Lochaber Athletic Club  M 02:30:27
295 Graham Shaw Bolton Harriers   M 02:31:28
296 Jocelyn Scott Fife AC   F 02:31:30
297 Colin Wilson Carnethy Hill Runners  M 02:31:34
298 Digby Sym Strathearn Harriers   M 02:31:51
299 Ian Burrows Accrington Road Runners  M 02:31:59
300 Paul Modley Lonsdale Fell Runners  M 02:32:26
301 Joan Wilson Carnethy Hill Runners  F 02:32:30
302 Ernie Orr Lochaber Athletic Club  M 02:32:30
303 Stephen Fish Accrington Road Runners  M 02:32:33
304 Linda MacEwan Lochaber Athletic Club  F 02:32:35
305 Neil Taylor Wharfedale Harriers   M 02:32:41
306 Paul Eunson Portobello RC   M 02:32:43
307 Charlie Love Dundee Hawkhill Harriers  M 02:33:04
308 Trevor Symonds N.Y.M.A.C.    M 02:33:31
309 Iwan Edgar Rhys Rhedwyr Eryri Harriers M 02:33:51
310 Ian Adams Lochaber Athletic Club  M 02:34:22
311 Rhys Watkins Todmorden Harriers   M 02:34:26
312 Jason Kaushal Westerlands CCC   M 02:34:34
313 Andrew Close Lonsdale Fell Runners  M 02:34:48
314 Elizabeth Gow Lochaber Athletic Club  F 02:35:09
315 Robert Walker Penicuik Harriers   M 02:35:11
316 Joe Holden Fife AC   M 02:35:36
317 Kieron Ashworth Clayton Le Moors  M 02:35:48
318 Norma Rea B.A.R.F.    F 02:36:09
319 Iain Lindsay Metro Aberdeen   M 02:36:10
320 Adrian Netherwood Bingley Harriers   M 02:36:17
321 Bernard Kivlehan Northumberland Fell   M 02:36:25
322 Sabine Weiss Passt Schon 98  F 02:36:39
323 Lynn MacLennan Lochaber Athletic Club  F 02:37:17
324 Peter Browning Clayton Le Moors  M 02:37:18
325 Andrew MacGillivray Lochaber Athletic Club  M 02:37:20
326 Ian Goodyear Bingley Harriers   M 02:37:22
327 Mark Newell Cambridge Harriers   M 02:37:38
328 Nicholas Woodward Ambleside AC   M 02:37:50
329 Ian Smith Bolton Harriers   M 02:38:20
330 Andrew Barr Mid Argyll   M 02:38:26
331 David Osborn Lomond Hill Runners  M 02:38:36
332 Susan-Jane Ross Lochaber Athletic Club  F 02:38:42
333 Neil Campbell Carnegie Harriers   M 02:38:46
334 Michael Milmoe Forres Harriers   M 02:38:56
335 Gary Corbett Pennine    M 02:39:11
336 Nicky MacDonald Lochaber Athletic Club  F 02:39:13
337 Darren Herron Mourne Runners   M 02:39:53
338 Brian Horsley Calder Valley Fell  M 02:40:04
339 Colin Ross Lochaber Athletic Club  M 02:40:09
340 Paul Marynicz Norham AC   M 02:40:09
341 Ricky Cowan Willowfield Harriers   M 02:40:19
342 Tim MacKey Dark Peak Fell Runners M 02:40:26
343 Rick Brown Lochaber Athletic Club  M 02:40:29
344 John Nunn Calder Valley Fell  M 02:40:38
345 Katherine Davis Northumberland Fell   F 02:40:45
346 Kate Gray Lochaber Athletic Club  F 02:41:05
347 Robyn Anderson Preston Harriers   F 02:41:14
348 Mark Cartwright Radcliffe AC   M 02:41:23
349 Michael Ford Bingley Harriers   M 02:42:08
350 David Prytherch Rhedwyr Eryri Harriers  M 02:42:14
351 Sharyn Morgan Lochaber Athletic Club  F 02:42:42
352 David Tomlinson Lochaber Athletic Club  M 02:42:50
353 John Banks Lochaber Athletic Club  M 02:42:59
354 Paul Bates Lonsdale Fell Runners  M 02:42:59
355 John Doyle Lonsdale Fell Runners  M 02:43:01
356 Ian Marshall Cambridge Harriers   M 02:43:04
357 Emma Pearce Lochaber Athletic Club  F 02:43:17
358 Bill Scott Lochaber Athletic Club  M 02:43:59
359 Arlene MacDiarmid Lochaber Athletic Club  F 02:44:27
360 John Lee Rossendale Harriers   M 02:45:33
361 Peter Bellis AEC&RC    M 02:46:06
362 Joanna Ness Lochaber Athletic Club  F 02:46:11
363 Gwyon Jenkins Sospan Road Runners  M 02:46:28
364 Stephen Johnston Milburn Harriers   M 02:46:41
365 Jim Alexander Lothian Running Club  M 02:46:47
366 Linda Murgatroyd Stainland Lions RC  F 02:46:50
367 Sheila McNulty Radcliffe AC   F 02:47:11
368 Robert Hirst Clayton Le Moors  M 02:47:37
369 Graham Wilkinson Northumberland Fell   M 02:47:37
370 William Hargreaves West Yorkshire Police  M 02:48:11
371 J Taylor Fife AC   M 02:48:19
372 Andrew Finnimore Lochaber Athletic Club  M 02:48:32
373 Andrew Lennie Carnethy Hill Runners  M 02:48:38
374 Andrew Sim Carnegie Harriers   M 02:48:47
375 Stephen Ralston Lonsdale Fell Runners  M 02:48:57
376 Allan Ross Lochaber Athletic Club  M 02:49:08
377 Peter Dugdale Clayton Le Moors  M 02:49:22
378 Mary Hunter Portobello RC   F 02:49:29
379 Tony Bradley Calder Valley Fell  M 02:49:54
380 Martin Walsh Lytham St Annes  M 02:49:59
381 Daryl Bentley Bolton Harriers   M 02:50:05
382 Linda Lord Clayton Le Moors  F 02:50:27
383 Matthew MacDonald Lochaber Athletic Club  M 02:50:36
384 Ben Preece Deeside Runners   M 02:50:43
385 Nancy Kennedy Lochaber Athletic Club  F 02:50:46
386 Janice Smith HBT    F 02:50:55
387 Colin Reid Cosmic HB   M 02:50:59
388 John Marsh Teviotdale Harriers   M 02:51:40
389 Mark Birbeck Preston Harriers   M 02:51:44
390 Mick Robinson Notts AC   M 02:51:54
391 John O'Kane Lochaber Athletic Club  M 02:52:14
392 Paul Luyf BNRA    M 02:53:27
393 Edward Hawliczek Rhedwyr Eryri Harriers  M 02:53:43
394 Darren Foote Black Combe Runners  M 02:53:55
395 Adrian Wake Strathearn Harriers   M 02:53:55
396 Richard Tait Durham Fell Runners  M 02:54:03
397 Jean Bowman Beacon Runners   F 02:54:42
398 Clare Martin Deeside Runners   F 02:55:05
399 Richard Gatehouse Lomond Hill Runners  M 02:55:20
400 Trevor Murgatroyd Stainland Lions RC  M 02:55:31
401 Mandy Goth Todmorden Harriers   F 02:55:44
402 Graham Holden Lonsdale Fell Runners  M 02:55:57
403 Alex King Ochil Hill Runners  M 02:56:27
404 Peter Hadley M Cambridge Harriers  M 02:56:58
405 Paul Walsh Bowland Fell Runners  M 02:57:18
406 Neil Walmsley Ambleside AC   M 02:57:43
407 Lisa MacDermid Highland Hill Runners  F 02:57:45
408 Mark Bennett Wharfedale Harriers   M 02:57:57
409 John Thompson Wharfedale Harriers   M 02:58:14
410 Michael Hawthorne FRA    M 02:58:27
411 Mark Hopkins North Down AC  M 02:59:18
412 Brenda Paul Westerlands CCC   F 02:59:27
413 Andrew Graham Clayton Le Moors  M 03:00:19
414 Alex Hall Cambridge Harriers   M 03:00:28
415 David Walker Lochaber Athletic Club  M 03:00:56
416 Siobhan Bradley Lochaber Athletic Club  F 03:01:44
417 Jim Winning Beacon Runners   M 03:03:46
418 Chris Downie Lothians & Borders Police M 03:04:37
419 William Nairns Ochil Hill Runners  M 03:04:42
420 Andrew Frame Bingley Harriers   M 03:06:14
421 Janet McWhinnie Carnethy Hill Runners  F 03:06:37
422 Morag Aitken Lochaber Athletic Club  F 03:06:42
423 Ewan Barnfather Strathaven Harriers   M 03:06:43
424 Colin Blackburn Northumberland Fell   M 03:07:06
425 Alasdair Graham Lomond Hill Runners  M 03:07:55
426 William Halliday Mid Argyll   M 03:10:10
427 Les Pullen Cambridge Harriers   M 03:10:51
428 Bruce Duncan Bingley Harriers   M 03:11:00
429 Danny Mills York Postal Harriers  M 03:11:06
430 Bob Beveridge Lomond Hill Runners  M 03:11:22
431 Aileen Kitson Lochaber Athletic Club  F 03:11:26
432 Karin Goss Clayton Le Moors  F 03:11:36
433 Andrew McCall Greenock Glenpark   M 03:11:42
434 Andy McCall Greenock Glenpark   M 03:11:42
435 Eric Baird Lochaber Athletic Club  M 03:12:40
436 Donna MacDonald Lochaber Athletic Club  F 03:12:53
437 Aileen Duncan Lochaber Athletic Club  F 03:16:37
438 Victor Gretton Meirionnydd    M 03:19:04
439 Teresa Kennedy Lochaber Athletic Club  F 03:27:52
440 Elma Murdoch Lochaber Athletic Club  F 03:27:55
441 June Watt Lochaber Athletic Club  F 03:27:55
442 Margaret-Rose MacPhee Lochaber Athletic Club F 03:31:17